Liceum

„Jeżeli wybierasz się w podróż niech będzie to podróż długa

wędrowanie pozornie bez celu błądzenie po omacku

żebyś nie tylko oczami ale także dotykiem poznał szorstkość ziemi
i abyś całą skórą zmierzył się ze światem"

fragment wiersza „Podróż" Zbigniewa Herberta

DSCF1127.jpeg

Liceum Montessori prowadzone jest od roku 2012. W pierwszym roku istnienia posiadało 8 uczniów. W czasie pięciu lat istnienia przeprowadziliśmy już dwa egzaminy maturalne, w roku 2017/2018 posiadamy ponad 120 uczniów i jest to najbardziej dynamicznie rozwijający się sektor naszych szkół w ramach edukacji domowej.

Wyniki egzaminów końcoworocznych potwierdzają opinie wyrażane w czasie rozmów rekrutacyjnych. W czasie egzaminów maturalnych uczniowie osiągają z wybranych przez siebie przedmiotów oceny bardzo dobre. Z przedmiotów wskazywanych jako wiodące otrzymują także oceny celujące. Co najważniejsze poza samymi ocenami z egzaminów wielu uczniów przedstawia swoje liczne inicjatywy wykraczające poza ramy tradycyjnych przedmiotów. Nagrywają własne firmy, organizują akcje społecznościowe, organizują warsztaty umiejętności, zdobywają ogólnopolskie i międzynarodowe trofea sportowe.

tel.: +48 33 862 30 38     e-mail: biurousawickich@gmail.com design: Kajetan Mastela