Sekcje

DSCF9266.jpegPracujemy w ramach 3 sekcji klubowych: przygotowawczej, sportowej i wyczynowej, co pozwala na prowadzenie zajęć na każdym etapie zaawansowania technicznego.

Nasz roczny plan treningowy to 10 miesięcy regularnych zajęć sportowych (3 x w tygodniu: wtorek, czwartek i sobota). Jesienne i wiosenne szkolenia ogólnorozwojowe na hali sportowej i w terenie, maksymalne wykorzystanie sezonu zimowego na treningi narciarskie( stała współpraca z kilkoma ośrodkami narciarskimi na terenie Beskidów pozwala na zajęcia do 7 razy w tygodniu), kilka obozów przygotowawczych na lodowcach przed sezonem startowym oraz letnie zgrupowania kondycyjne.

 

Każda z sekcji klubowych ma swoje cele i plan pracy na sezon treningowy:

Przygotowawcza - wstęp do profesjonalnej pracy treningowej: nauka racjonalnego i systematycznego treningu, wdrożenie do obowiązkowości, samodzielności, odpowiedzialności za bezpieczeństwo swoje i kolegów, przyzwyczajanie do wysiłku i koncentracji na wykonywanym zadaniu, skupienie na pracy ogólnorozwojowej, nauka podstaw techniki narciarskiej realizowana w oparciu o formy zabawowe i nierywalizacyjne, bez konieczności wyjazdów poza sezonem zimowym. Starty w zawodach jako urozmaicenie planu treningowego.

Sportowa - wszechstronne treningi ogólnorozwojowe oraz elementy treningu specjalistycznego ukierunkowane na narciarstwo alpejskie; dążenie do jak największej ogólnej sprawności fizycznej zawodników: doskonalenie zdolności motorycznych, gimnastycznych, koordynacyjnych, stabilizacji, siły i wytrzymałości. Jazda na nartach w każdych warunkach śniegowych i terenowych, nauka i doskonalenie techniki jazdy sportowej. Etap rywalizacji sportowej, treningi przygotowujące do startów w zawodach ligowych, pucharowych, amatorskich.

Wyczynowa - treningi całoroczne skoncentrowane na przygotowaniu do sezonu startowego w Pucharze Polski, Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży i międzynarodowych zawodach FIS. Treningi ukierunkowane i specjalistyczne, przeznaczone dla zawodników nastawionych na rywalizację sportową i dążenie do mistrzostwa. Współpraca z trenerem motorycznym, dietetykiem, fizjoterapeutą i psychologiem sportowym.

tel.: +48 33 445 45 33     e-mail: biuromms@szkolamontessori.com.pl design: Kajetan Mastela