Nasz pomysł

unnamed.jpgZapraszamy wszystkich, którzy w nowym roku szkolnym rozpoczną bądź będą kontynuowali współpracę z naszymi szkołami. Propozycja przedstawiona poniżej dotyczy wszystkich uczniów i rodziców, będących uczniami naszych istniejących i nowopowstających szkół Fundacji.
Niezależnie od miejsca zamieszkania i przynależności do jednej z naszych szkół, zapraszamy do korzystania z naszej oferty programowej. Szczegółowe informacje o terminach, zapisach i miejscach będziemy umieszczali na naszej stronie internetowej.


Oto, co przygotowaliśmy dla Was:

 

WSPÓLNE BIURO SZKÓŁ FUNDACJI

Jak ZAPISAĆ SIĘ do naszych szkół? Należy pobrać odpowiednie formularze z naszej strony z zakładki EDUKACJA DOMOWA - rekrutacja oraz posłać je do biura. Wszystkie informacje dotyczące adresów szkół, wymaganych dokumentów i innych kwestii związanych z rekrutacją znajdują się pod tym linkiem.

W przypadku nowopowstających szkół, natychmiast poinformujemy Państwa o pomyślnej rejestracji. Decyzje o przyjęciu ucznia, Biuro pośle rodzicom po 1 września 2018. Zachęcamy do wcześniejszego posyłania kompletu dokumentów. Przypominamy o konieczności złożenia opinii PPP.

Uwaga rodzice uczniów szkół w Koszarawie Bystrej: prosimy o nie przenoszenie dzieci do nowopowstających szkół! (Przeniesienie wiązałoby się z ponowna potrzebą załatwienia opinii z PPP oraz z utratą znaczącej części subwencji przez szkołę).


EGZAMINY ED

Egzaminy ED w Grodzisku Mazowieckim, Koszarawie Bystrej, Krakowie i Wrocławiu. Możliwość zdawania egzaminów w wybranych przez siebie ośrodkach, będzie możliwa po wcześniejszym zgłoszeniu, zgodnie z zasadami, o których wszyscy zostaną poinformowani na początku roku szkolnego.

 

ZLOTY, PIKNIKI, spotkania dla rodzin w Koszarawie Bystrej, Grodzisku Mazowieckim i Wrocławiu.

WIOSENNE SPOTKANIA INFORMACYJNE DLA CHĘTNYCH NA ED - Koszarawa Bystra, Wrocław, Grodzisk Mazowiecki

OTWARTA STREFA MONTESSORI dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Grodzisku Mazowieckim

 

LICEALNE KLASY MONTESSORI

Licealne Klasy Montessori w Krakowie, Warszawie, Katowicach i Wrocławiu. Trwa rekrutacja do klas, szczegóły znajdują się na naszej stronie.

 

SZKOŁA PATRZENIA

Szkoła Patrzenia to warsztaty w Grodzisku Mazowieckim i Koszarawie Bystrej oraz plenery we Włoszech - dr hab.Mirosław Orzechowski, Politechnika Warszawska


KREDA

Magazyn kreatywnej edukacji. Bezpłatna prenumerata dla rodzin z naszych szkół. Jeżeli są Państwo zainteresowani tym jak idzie praca nad magazynem i chcą być informowani o postępach, zachęcamy do odwiedzenia strony www.magazynkreda.pl (jest możliwość zapisu na newsletter).

 

KALIGRAFIA w Grodzisku Mazowieckim

PRZYGOTOWANIA DO SPOWIEDZI I KOMUNII ŚWIĘTEJ

Przygotowania do spowiedzi i I komunii świętej w ramach wspólnot BARANKÓW - lokalnie oraz w Krzyżowej. Szczegółowa informacja znajduje się na stronie.

 

ZLOT BARANKÓW - spotkanie w Koszarawie Bystrej wszystkich rodzin, których dzieci przygotowywały się z nami do I Komunii Św. w ubiegłych latach. Taka nasza rocznica.

WIELKOPOSTNE REKOLEKCJE FILMOWE w kinie Janosik w Żywcu - ojciec Tomasz Rojek OP

SZKOŁA UMIEJĘTNOŚCI WYCHOWAWCZYCH - Maria Berlińska, w Grodzisku Mazowieckim, Kętach i Krzyżowej

WARSZTATY I SPOTKANIA DLA DZIECI I RODZICÓW we Wrocławiu

WARSZTATY TUTORINGOWE dla rodziców, wychowawców i nauczycieli we Wrocławiu - Andrzej Horyza

PROGRAMY JĘZYKOWE - Mango oraz Rosetta Stone

 

WARSZTATY NARCIARSKIE

Warsztaty narciarskie to 4 dni szkolenia z instruktorami na stoku, w grupach odpowiadających umiejętnościom, najprawdopodobniej na Słowacji, o ile tylko będzie zima:) Szkoła finansuje i zapewnia szkolenie i karnety. Zakwaterowanie, wyżywienie i opieka nad dziećmi pozostaje w gestii rodziców. Warsztaty zakończone są Mistrzostwami Polski ED w Narciarstwie Alpejskim.

 

KURSY I WARSZTATY MONTESSORI dla rodziców i nauczycieli

MMS WYPRAWA - góry i żagle

OBOZY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY W WAKACJE - Koszarawa Bystra

PRACOWNIA CERAMIKI I STOLARSTWA - Grodzisk Mazowiecki

PIERWSZE KROKI W ED - wsparcie dla rodzin - koordynuje Grodzisk Mazowiecki

KLUB DLA MŁODZIEŻY - Grodzisk Mazowiecki

TYDZIEŃ WARSZTATÓW NASZYCH NAUCZYCIELI - Koszarawa Bystra

 

Bardzo Was wszystkich zapraszamy do nas! Mamy nadzieję, ze znajdziecie tu miejsce, w którym Wasza rodzina i Wasze dzieci będą czuły się bezpiecznie, otrzymają wsparcie i dobrą atmosferę.

Ola i Marcin Sawiccy

tel.: +48 33 445 45 33     e-mail: biuromms@szkolamontessori.com.pl design: Kajetan Mastela