Grodzisk Mazowiecki

O szkole

DSCF2788.jpegSzkoła w Grodzisku Mazowieckim, to tak naprawdę dwie szkoły, czyli Niepubliczna Szkoła Podstawowa Fundacji Królowej Świętej Jadwigi i Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące Fundacji Królowej Świętej Jadwigi. Powstała w odpowiedzi na potrzeby rodzin EDukujących dzieci w domu na terenie całego Mazowsza. Obie szkoły, podobnie jak wszystkie placówki prowadzone przez Fundację, są bezpłatne.

Jesteśmy szkołą przyjazną ED czyli EDukacji Domowej.

Dla nas Edukacja Domowa to pasja, towarzyszenie, otwartość na nowe i nieznane. To odkrywanie swoich potrzeb i potrzeb innych ludzi, i podążanie za nimi. Nauka odpowiedzialności i samodzielności. Tworzymy przestrzeń do spotkania, wsparcia, wymiany doświadczeń, edukacji, odkrywania swoich potrzeb i potrzeb innych ludzi, do podążania za nimi, do rozwijania pasji. Przestrzeń dla różnorodnych poszukiwań, marzeń, dążeń, odpowiedzialności i samodzielności. Wspólnym mianownikiem jest uczestniczenie w przygodzie jaką jest edukacja i wychowanie dzieci. Właśnie w tym, staramy się wspierać rodziny. Tworzyć przestrzeń do rozwoju, wzmacniać Wasze kompetencje, słuchać, dawać miejsce na spotkania, zapraszać ciekawych ludzi.

Zależy nam, żeby dzieci i nastolatki rozwijały się w swoim tempie i w kierunku, w którym chcą podążać. Ważne jest dla nas,  żeby były blisko siebie, swoich potrzeb, pragnień i marzeń. Widzimy edukację jako rozwój i zależy nam, żeby tak widziały ją dzieci i nastolatki. Rozwój bez strachu i  paniki.

Egzaminy

Uczniowie i rodzice otrzymują wymagania zawierające podstawę programową z komentarzami naszych nauczycieli.
Egzaminy pisemne i ustne opierają się o przekazane wymagania. Podczas egzaminów chcemy poznać pasje jakie rozwijają uczniowie, ale też zrozumieć i pomóc rozwiązać problemy na jakie natrafili podczas nauki. Egzamin pisemny to test, ustny, to spotkanie, w czasie którego możemy porozmawiać o tym, co odkryli uczniowie w czasie nauki, czego się dowiedzieli, o jakie doświadczenia i umiejętności są bogatsi, co przeczytali, napisali, nagrali, zobaczyli. To, jak wygląda egzamin ustny zależy od ucznia i nauczyciela. Od tego co wniesiecie. Ważna jest dla nas motywacja wewnętrzna i dajemy czas na jej obudzenie.
Egzaminy roczne odbywają się w czasie wyznaczonych sesji (w szkole w Grodzisku lub Koszarawie), a także w ciągu całego roku, również poza sesjami. Uczniowie mogą umawiać się indywidualnie z nauczycielami mailowo na pasujący termin. Tutaj znajdą Państwo kontakty do poszczególnych nauczycieli.
Podczas egzaminów zapraszamy uczniów z rodzicami i rodzeństwem do kuchni na piętrze, w której można poczekać przy herbacie i kawie, podgrzać i zjeść posiłek przy dłuższym pobycie :-). Kuchnia jest wyposażona w kuchenkę elektryczną i wszystkie niezbędne sprzęty.

Wspieramy rodziny edukujące w domu poprzez bezpłatne zajęcia

• Pracownia Montessori
  • Pracownia ceramiczna
  • stolarnia