Duszpasterstwo

Przygotowania Sakramentu Pojednania i Eucharystii dla rodzin z edukacji domowej

11edd8a0587a519d39ff26df8e198757_f4719.JPG

Istotą naszych spotkań jest wsparcie rodziców w przygotowaniu swoich dzieci do sakramentu pojednania oraz eucharystii. Jesteśmy przekonani, że rodzina stanowi punkt odniesienia i jest najlepszym miejscem wzrastania w wierze naszych dzieci. Wspólnota rodzin, jaką postaramy się razem stworzyć, jest ogromnym wsparciem na tej drodze. Podczas naszych zjazdów znajdziemy czas na wspólne działania z dziećmi, modlitwę, eucharystię, dzielenie się pomysłami oraz wzajemnym doświadczeniem.
Jedynie samemu żyjąc wiarą, możemy ją przekazać dzieciom; dlatego też wiele czasu poświęcimy na duchową formację rodziców.

Kontakt: ola@szkolamontessori.com.pl

Wydarzyło się

listopadowe spotkania komunijne

Za nami kolejne zjazdy i spotkania rodzin przygotowujących swoje dzieci do I Komunii Świętej, zarówno w Krzyżowej, jak i w Katowicach. Tym razem skupiliśmy się wokół szukania dobra, darów, talentów i piękna, jakie Pan Bóg złożył w każdym z nas. Naszej modlitwie towarzyszyli nasi bliscy święci, objęci przez dzieci w litanie do świętych rodzinnych Patronów. Cieszymy się ogromnie ze wspólnego czasu, modlitwy, z relacji, jakie budujemy i wsparcia jakim wzajemnie się obdarzamy. Następne spotkania juz w grudniu!

kolejne spotkania

7CBAE553-5828-4827-87D8-C79C50A9601E-2.JPG

W minionym tygodniu odbyły się pierwsze zjazdy naszych trzech grup rodzin, w których wzięło udział niemal 45 rodzin, czyli niemal 200 osób. Spotykamy się całymi rodzinami, aby się wspierać wzajemnie i prowadzic nasze dzieci na spotkanie z Jezusem.
Tym razem staraliśmy się oswoić Rok Liturgiczny, aby się odnaleźć pośród wielu świąt i wydarzeń religijnych i odnieść je do własnego życia, umiejscowić w czasie i przyjąć jako własne. Poznawaliśmy rownież kościół, zaglądając w kazdy zakątek, spisując różnorodne przedmioty i dziwne elementy, aby następnie znaleźć w nim coś dla siebie, uważnie się temu przyjrzeć i zacząć rysować. Patrzeć, chłonąc, poczuć sakrum, naśladując w tym swoich rodziców. I wspólna modlitwa, Eucharystia, to wszystko, co umacnia, tym bardziej, że jest się blisko mamy i taty, tych , którzy najpiękniej potrafią pokazać nam Boga. Przed nami czas "pracy własnej " w domach, a po nim kolejne wspólne zjazdy, pozdrawiamy i życzymy dobrego przezywania i odkrywania tego, co w życiu tak ważne!

tel.: +48 33 862 30 38     e-mail: biurousawickich@gmail.com design: Kajetan Mastela