dodano: 23.04.2018, 15:03

Wiosenny Zlot Rodzin Edukacji Domowej

DSCF1222.jpeg

Koszarawa Bystra 25-26 maja 2018

To najlepszy czas, aby się spotkać, poznać, odnaleźć starych znajomych i zawiązać nowe przyjaźnie, wymienić doświadczeniem, upewnić w swojej decyzji, wspomóc tych, którzy dopiero startują, nabrać nadziei i entuzjazmu do dalszej pracy i współpracy, umocnić swoją rodzinę i spojrzeć z radością na swoje dzieci i czas jaki jest naszym wspólnym skarbem!

Oto, co przygotowaliśmy w tym roku dla Was:

Piątek, 25 maja 2018

17.00 Kino Janosik w Żywcu
Wykład dr Marka Kaczmarzyka, neurodydaktyka, fantastycznego wykładowcy z Uniwersytetu Śląskiego: DLACZEGO HIPOKAMPY NIE CHODZĄ DO SZKOŁY. O PAMIĘCI I UWADZE.

Na wykład zapraszamy dorosłych i młodzież.

19.30 Mszę świętą w kościele Świetego Krzyża w Żywcu, odprawi o. Przemysław Ciesielski OP.

Sobota, 26 maja 2018
- Oddawanie dzieci na zajęcia sportowe i plastyczne w Goku w Koszarawie.
(nie potrzebne wcześniejsze zgłoszenie dzieci). Dzieci dostaną bułeczkę i wodę:)

- Zbiórka dzieci na wyprawę w góry, na placu przed szkołą w Koszarawie Bystrej.
(konieczne wcześniejsze zapisy na wyprawę, u pana Adama Kaliszuka, do dnia 20 maja, pod adresem: adamkaliszuk@gmail.com)

ROZPOCZĘCIE ZLOTU dla rodziców w ogrodzie szkoły w Koszarawie Bystrej.

10.15 - 13.00

Dr Marek Kaczmarzyk, Uniwersytet Śląski, neurodydaktyk: MECHANIZMY LUSTRZANE A SKALOWANIE EMOCJI WE WCZESNYM DZIECIŃSTWIE.

Ola i Marcin SawiccyNasza propozycja współpracy z rodzinami edukacji domowej w naszych szkołach w roku 2018/19, nowe szkoły w Polsce.

13-14.00
Ognisko, kiełbaski....

SPOTKANIA TEMATYCZNE, m.in:

• Nowe szkoły Fundacji Królowej Świętej Jadwigi w Polsce: Grodzisk Mazowiecki (Safona i Przemysław Kozielcowie) , Wrocław (Agnieszka Jakoniuk), Kęty (Ola i Marcin Sawiccy)
  • Adam Kaliszuk - MMS Wyprawa
  • Ewa Kaliszuk - edukacja leśna
  • Marcin Sawicki, Janek Sawicki - LO Montessori
  • Katarzyna Szczotka - Kursy i warsztaty Montessori
  • O.Przemyslaw Ciesielski OP, Ola Sawicka- I KOMUNIA Św w rodzinie
  • Ola Sawicka- pierwsze kroki w ed

14.00 - spotkanie z psycholog Izabelą Nowak - Zoń z rodzicami dzieci z orzeczeniami w sprawie Indywidualnych Programów Edukacyjno- Terapeutycznych.

Podczas zlotu gimnazjaliści zapraszają na kawę i herbatę (dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na cele charytatywne).

Nasze biuro zaprasza od godziny 13.00. Będzie możliwość oddania podręczników.

Po raz kolejny zapraszamy Was na GIEŁDĘ WYMIANY książek, pomocy edukacyjnych, zabawek, ubranek i wszystkiego, z czego juz wyrośliśmy, a co może posłużyć innym.

Zapraszamy Was wszystkich, całe rodziny i przyjaciół. Na zlot nie trzeba się zapisywać, za wyjątkiem zgłaszania dzieci na wyprawę w góry. Wystarczy po prostu przyjechać i być, dzieląc się sobą, swoim doświadczeniem, entuzjazmem a także oczekując wsparcia innych, zachęty i dobrego słowa! Czujmy się wszyscy gospodarzami tego wydarzenia!!
Będzie nam bardzo miło, jeśli przywieziecie ze sobą kawałek domowego ciasta lub inne małe conieco do herbatki

tel.: +48 33 862 30 38     e-mail: biurousawickich@gmail.com design: Kajetan Mastela