dodano: 7.06.2018, 20:52

PRZYGOTOWANIA DO I KOMUNII ŚWIĘTEJ 2018/19

Ogłoszenia pozostałe:

Drodzy Rodzice,

Jak co roku IMG-2287-2.JPGpragniemy Was zaprosić do wzięcia udziału w przygotowaniach do I Komunii świętej opartych na rodzinie i na założeniu, że rodzice są najważniejszymi osobami, które przekazują wiarę swoim dzieciom i są w stanie najlepiej ze wszystkich przygotować je na przyjęcie Pana Jezusa, jednocześnie pogłębiając swoją wiarę i więź małżeńską i rodzicielską.

Z roku na rok przybywa rodzin podejmujących takie wyzwanie. W ubiegłym roku niemal 50 rodzin z całej Polski, wzięło udział w naszych wspólnych zjazdach. Uznaliśmy, że nastąpił czas, aby więcej osób zaangażowało się we wsparcie rodzin i aby spotkania przeniosły się z Krzyżowej i Koszarawy do miejsc, w których mieszkacie.
Zaprosiliśmy do współpracy chętne małżeństwa, które w minionych latach przeżywały takie przygotowania wspólnie z nami. Utworzą one w miejscach, w których mieszkają małe wspólnoty BARANKÓW, czyli nowych rodzin chcących dołączyć od tego roku do takiej formy przygotowań. Będą się one spotykały regularnie  w domach i przy parafiach, gdzie rownież będzie miała miejsce I KOMUNIA Święta. 
 
My ze swojej strony będziemy je wspierać i prowadzić. W maju zaprosimy wszystkie rodziny, które kiedykolwiek przystąpiły " z nami " do pierwszej Komunii na ZLOT BARANKÓW do Koszarawy, aby wspólnie się modlić i dzielić swoim doświadczeniem, próbować wspierać na drodze prowadzenia naszych dzieci do Boga.
Wszystkie rodziny chętne w tym roku, do wzięcia udziału w przygotowaniach do Sakramentu Pojednania i Eucharystii, w ramach wspólnot BARANKÓW, prosimy o zgłoszenia mailowe na mój adres: ola@szkolamontessori.com.pl
 
Napiszcie proszę:
1. Imię i nazwisko dziecka ( dzieci:)), klasa, wiek.
2. Kilka słów uzasadnienia swojego pragnienia dołączenia do małych wspólnot Baranków i takiej formy przygotowań.
3. Czy jesteście uczniami naszych szkół Fundacji Królowej Świętej Jadwigi ( Koszarawa, Kęty, Wrocław, Grodzisk)?
4. Gdzie mieszkacie? 
(jeśli  jest  to mała miejscowość, dodajcie region lub większe miasto w pobliżu) i jak duża jest Wasza Rodzina i ile dzieci planujecie przygotować do przyjęcia I Komunii Św. :)
 
Przygotowania w tym roku planujemy rozpocząć  pod koniec października 2018. 
 
O wskazaniu najbliższej wspólnoty Baranków, będę każdego zawiadamiać pod koniec września, gdy będziemy mieli dokładną listę małżeństw oraz miejsc, gdzie Baranki będą się spotykały. 
 
Jeśli jest wsród Was rodzina, która miałaby pragnienie w kolejnym roku podjąć się  stworzenia u siebie takiej wspólnoty, napiszcie mi proszę:)
 
Bardzo Was wszystkich ciepło pozdrawiamy i zachęcamy do zaangażowania i podjęcia radosnego wyzwania przekazywania wiary własnym dzieciom!
 
Ola i Marcin Sawiccy
wraz z ojcem Przemysławem Ciesielskim OP
tel.: +48 33 445 45 33     e-mail: biuromms@szkolamontessori.com.pl design: Kajetan Mastela