dodano: 9.04.2018, 10:48

Obozy letnie dla ED

Ogłoszenia pozostałe:

f7514696c403405b163902153ab8acf8_f2829.jpegSzanowni Rodzice, droga młodzieży, kochane dzieci, z ogromną radością informujemy, że już po raz kolejny – a dokładnie – po raz piąty organizujemy obóz letni.  Zapraszamy wszystkich, którzy z radością myślą o wakacyjnej przygodzie w górach.

Kiedy?

I Turnus: od 30.06 do 6.07.2018

II Turnus: od 7.07 do 13.07.2018

III Turnus: od 14.07 do 20.07.2018

Gdzie?
Szkoła w Koszarawie Bystrej

Zasady uczestnictwa

Obóz będzie miał charakter warsztatowy. W ramach turnusu prowadzone będą zajęcia w dwóch  różnych grupach tematycznych. OPISY POSZCZEGÓLNYCH GRUP NA DOLE STRONY. I tak:

 1. W pięć dni dookoła świata - warsztat językowy z elementami pracy Montessori.

 2. Grupa przygodowo - przyrodnicza

II Turnus:

 1. Grupa górsko-turystyczna

 2. Tupot małych stóp&quot - wakacyjne warsztaty taneczne.

III Turnus:

 1. „ Citius, Altius, Fortius- szybciej, wyżej, silniej”- prosta droga do olimpijskiej formy.

 2. Cudowna podróż – ruszamy w świat przygód i opowieści.

 

Wybieracie jedną z grup. Każda grupa ma ograniczoną liczbę miejsc  – decydować więc będzie kolejność zgłoszeń.

Zapisy

Wyłącznie drogą mailową na adres: obozy.ed@gmail.com trwać będą do 30 kwietnia 2018 roku. Potwierdzenie zgłoszenia otrzymacie Państwo również drogą mailową.

 

Drodzy Rodzice koszt tegorocznego obozu wynosi 800 zł od osoby. Dla uczniów ED naszej szkoły Fundacja przewidziała dofinansowanie w wysokości 300 zł, pozostałe koszty tj. 500 zł pokrywają rodzice.

Opłatę po otrzymaniu potwierdzenia zgłoszenia prosimy wpłacać na konto Fundacji do 10 czerwca 2018 roku z dopiskiem: „opłata za obóz”.

 

Fundacja Królowej Świętej Jadwigi
ul. Aleja Niepodległości  nr 18 Piętro 6

02 – 653  Warszawa
ING BANK ŚLĄSKI
06 1050 1025 1000 0023 1691 8701

                                                                                          

                                                                                                Pozdrawiam serdecznie

                                                                          Katarzyna Szczotka

TURNUS I

W 5 dni dookoła świata - obóz językowy z elementami pracy Montessori

W czasie obozu przyjrzymy  się niektórym krajom anglojęzycznym. Poznamy ich kulturę, zwyczaje czy tradycyjne potrawy. Każdy dzień rozpoczniemy od indywidualnej  pracy własnej z językowymi pomocami Montessori. Będziemy wspólnie się bawić, gotować, śpiewać i oglądać filmy, a wszystko to w języku angielskim.

 

Prowadzący:

 • Sabina Bednarz- nauczyciel j. angielskiego na co dzień pracuję metodą Montessori. Lubię uczyć się i uczyć innych. Na obozie będę już po raz 5!

 • Mateusz Kapała: nauczyciel j. angielskiego i wychowawca klasy 2 gimnazjum oraz klasy 7 SP. Interesuję się kulturą krajów anglojęzycznych oraz kilkoma innymi drobiazgami.

 

Obóz przeznaczony jest dla uczniów klas 5-7. Czekamy na wszystkich chętnych do wspólnego działania. Nie oczekujemy umiejętności a jedynie chęci do wspólnej pracy i zabawy.

 

Grupa przygodowo - przyrodnicza
W tym roku  zapraszamy Was gorąco na niezwykłą przygodę z przyrodą w tle! Będziemy wędrować urokliwymi dolinami a także zdobędziemy okoliczne szczyty i hale. W trakcie wędrówek będzie sporo starych harcerskich zabaw. Zajrzymy kilka razy do przyrodniczego laboratorium, w którym każdy z Was będzie mógł przeprowadzić ciekawe, a może i zaskakujące doświadczenia. Poznamy niezwykłego bohatera, który przeżywał emocjonujące przygody w trakcie swojej wędrówki przez Świat. A może nawet uda nam się go zaprosić do nas. Jedno jest pewne, czeka nas ekscytująca przygoda.  

 

Prowadzący:

 • Ewa Kaliszuk -  lubię odkrywać Świat, ten za oknem, pod mikroskopem, jak i ten na drugiej półkuli. Wiele rzeczy mnie w nim zadziwia i zachwyca. Na co dzień uczę przyrody w szkole w Przyłękowie. Jestem mamą Madzi i Tosi, z którymi Świat nabiera zupełnie nowego wymiaru.

 • Izabela Nowak - Zoń - w domu jestem mamą Filipa i Matyldy, a w szkole w Przyłękowie psychologiem. Rozmawiam z dziećmi o emocjach – uczymy się je rozpoznawać i właściwie z nimi postępować.
 • Beata Kamińska - to co kocham, to wolny czas spędzony na łonie natury.... czasem intensywnie zdobywając górskie szczyty, a czasem leniwie np. na łące obserwując otaczający nas świat, wszystko to w towarzystwie moich dzieci Zuzi i Przemka. Na co dzień pracuję w przedszkolu w Przyłękowie, gdzie każdy dzień to nowa przygoda.

 

Zapraszamy uczniów klas 1-5 a tak naprawdę  wszystkich, którzy lubią to wszystko, co napisane powyżej! Na obóz warto zabrać ze sobą chęci do współdziałania, a jeśli macie, to swój niezbędnik do odkrywania i badania świata np. lupy, kompasy, latarki/czołówki  a także swoją ukochaną książkę przygodowo - podróżniczą. Wieczorami będzie czas na czytanie i opowieści

A żeby przetrwać przygody koniecznie trzeba zabrać ze sobą odpowiedni strój - buty do wędrówek, kalosze, kurtki przeciwdeszczowe, plecaczek na wyprawy, bidon.

 

W tym roku wyjątkowo potrzebujemy całkiem sporo starych gazet - najlepiej zwykłych, nie na papierze kredowym. A co z nich powstanie to sami zobaczycie…

turnus II

Grupa górsko-turystyczna
Co widać ze szczytu? A co jest za "tamtą górką"? Czy łatwiej wchodzić czy schodzić? Czasami, żeby lepiej zobaczyć to co najbliżej, trzeba wejść wyżej lub spojrzeć z większej odległości. My to właśnie zrobimy. Spojrzymy z góry, spróbujemy zajrzeć „na drugą stronę”, a przy okazji będziemy się dobrze bawić – i wykorzystamy do tego każdą okazję...

Prowadzący:

 • Jadwiga Tlałka - absolwentka Pedagogiki Resocjalizacyjnej na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz studiów podyplomowych z zakresu wychowania przedszkolnego. Prywatnie jestem mamą dwóch kochanych urwisów: Tomka i Jacka. Lubię dobry film, dobrą muzykę, teatr, podróże dalekie i bliskie, najlepiej połączone ze spotkaniami z ciekawymi ludźmi. Uwielbiam również oderwać się czasem od ziemi i z lotu ptaka, z dystansem, popatrzeć na otaczający świat.

 • Roman Zoń - polonista, logopeda i nauczyciel WOS-u w Niepublicznym Gimnazjum Fundacji Królowej Świętej Jadwigi w Koszarawie Bystrej. Lubię książki, góry, jazdę na rowerze i na nartach. W wolnym czasie razem z synem Filipem gram w piłkę i jeżdżę na gokartach.

 • Adam Kaliszuk – geograf, taternik, żeglarz, przewodnik beskidzki. Byłem i widziałem kilka różnych gór na świecie. Przebiegłem 10 maratonów i oczywiście przygotowuję się do kolejnego. Tak często, jak to tylko możliwe, wędruję po górach z uczniami (i ich Rodzicami również) szkół Fundacji Królowej Świętej Jadwigi.

 

Warsztat jest przewidziany dla uczniów klas 1 - 5 szkoły podstawowej, gotowych na spędzenie tygodnia w górach BEZ towarzystwa swoich Rodziców. I jednocześnie dla tych, którzy lubią poznawać góry, w opowieściach i w praktyce.

Na obozie niezbędna jest ochota na wędrowanie po górach (należy uwzględnić fakt, że nie zawsze będziemy tylko schodzić z góry.... Czasami trzeba będzie gdzieś podejść :-). W trakcie wycieczek górskich będziemy mogli kolekcjonować punkty na Górską Odznakę Turystyczną. Jeśli ktoś ma już książeczkę GOT, prosimy zabrać.

Tupot małych stóp - wakacyjne warsztaty taneczne.

Będą to zajęcia taneczne, ruchowo - rytmiczne, obejmujące swoim zakresem podstawy takich tańców jak:

 • hip-hop
 • breakdance
 • dancehall

Jak powiedziała amerykańska tancerka i choreograf Martha Graham: „Kiedy tancerz tańczy, ziemia pod nim jest święta”.

 

Prowadzący

 • Weronika Bielecka, uczę się w 3 klasie gimnazjum w Koszarawie Bystrej w ramach Edukacji Domowej. Moją pasją jest taniec. Uczyłam się tańca i brałam udział w wielu warsztatach prowadzonych przez znanych trenerów: Sławomir Wilk, Rafał Pilawka, Arkadiusz Skuza, Jarosław Edwin, Bboy Greku, Anna & YOUYA Jujka, Anita Janus, Shin Tao, Paweł Tolak, Grupę Who If Not You i wielu innych. W wieku 11 lat wzięłam udział w turnieju Face2Face. Bardzo lubię kontakt z dziećmi, które we wspólnej zabawie potrafią być niezwykle inspirujące, twórcze i pełne pasji.

 • Paulina Prochownik – nauczyciel matematyki w Niepublicznej Szkole Podstawowej Fundacji Królowej Świętej Jadwigi w Przyłękowie. Lubię wszelkie formy aktywnego spędzania czasu, jeśli mam tylko możliwość to wędruje po górach, jeżdżę na rowerze. Wolnych chwilach często sięgam po dobrą książkę lub film. W tańcu podoba mi się radość, którą można dostrzec, a nic nie cieszy bardziej niż radość dzieci i tą radość chciałabym zobaczyć na twarzach uczestników obozu.

 

Zajęcia są przeznaczone dla uczniów klas I- III zainteresowanych ruchem, muzyką i aktywnym spędzaniem czasu. By uczestniczyć w zajęciach wystarczy mieć: szczere chęci, dobre nastawianie, chęć zabawy, wygodny i odpowiedni strój sportowy oraz buty do tańca.

turnus III

„Citius, Altius, Fortius- szybciej, wyżej, silniej” - prosta droga do olimpijskiej formy

"Nie jest najważniejsze, byś był lepszy od innych. Najważniejsze jest, byś był lepszy od samego siebie z dnia wczorajszego." – Mahatma Gandhi.

Nie wiesz, jak i kiedy zacząć ćwiczyć? Nie wierzysz w swoje siły i wytrwałość? Szukasz motywacji, kierunku, pomysłu na własną aktywność? A może chciałbyś sprawdzić, czy w grupie łatwiej wyznaczyć i osiągnąć cel?

Wakacje to czas na odkrywanie, na początek czegoś nowego, na przygodę i spotkanie z ludźmi, to czas poświęcany sobie bez wyrzutów sumienia .Czyli najlepszy moment na aktywnie spędzone dni, na sport i treningowe wyzwania. A my chcemy Was nauczyć jak prosto, ale świadomie, bez stadionu i siłowni ,bez drogiego specjalistycznego sprzętu budować swoją sprawność, siłę i wytrzymałość. Jak znaleźć motywację do codziennej aktywności, jak zdrowo i z pasją uprawiać sport! Zapraszamy na nasze warsztaty treningowe– po nich będziesz swoim najlepszym trenerem!

 

Prowadzący

 • Zuzanna Koprowska - trener klubu MMS Dendysski prowadząca także zajęcia wychowania fizycznego w szkołach w Przyłękowie i Koszarawie Bystrej, sędzia i instruktor sportu PZN w narciarstwie alpejskim. Z zaangażowaniem „zarażam” dzieci pasją do sportu!

 • Beata Dendys - Januła - trener najmłodszych klubowiczów MMS Dendysski, z wykształcenia pedagog, instruktor narciarstwa SITN PZN i MENiS, od wielu lat związana ze szkoleniem sportowym dzieci. Nie tylko czynnie uprawiam sport, lubię też o nim poczytać.

 • Dominik Dendys -  student ostatniego roku studiów magisterskich wychowania fizycznego - gimnastyka korekcyjna na AWF Katowice ze specjalizacją instruktorską w narciarstwie alpejskim i akrobatyce oraz specjalizacją trenerską w lekkiej atletyce. Czynny instruktor narciarstwa, zawodnik AMP i trener klubowy. A jeszcze znajduję czas na rowerową pasję czyli downhill.

Warsztaty treningowe przygotowaliśmy dla dzieci i młodzieży szkolnej (od 7 lat). Różne formy aktywności , różny poziom trudności, szeroki wachlarz zajęć pozwoli każdemu z Uczestników ciekawie, aktywnie i twórczo spędzić z nami sportowy tydzień. Będziemy uczyć podstaw nowoczesnych technik treningowych -kalisteniki i treningu funkcjonalnego. Będą ćwiczenia balansowe na trick-boardzie i slack- line’ie, będą marszobiegi w terenie z elementami lekkiej atletyki. Zwykła skakanka pomoże budować wytrzymałość, skoczność i kondycję. Zajęcia na basenie to będzie nie tylko pływanie, ale i aqua-aerobik.

Pokażemy, jak przygotować własny plan treningowy, jak zastąpić skomplikowane urządzenia z siłowni tym, co mamy pod ręką, jak ułożyć sportową dietę i znaleźć w sobie motywację do codziennego systematycznego dbania o sportową formę. Gry zespołowe wzmocnią umiejętności współpracy w drużynie, a zabawy i wyścigi rzędów poprawią zwinność i szybkość.

 

Każdy Uczestnik przywozi strój i obuwie sportowe- odpowiedni i na halę i na zajęcia w terenie (również na niepogodę), strój, klapki i ręcznik na basen oraz skakankę. Mile widziane therabandy - elastyczne taśmy do ćwiczeń.

Cudowna podróż

Ruszamy w świat przygód i opowieści. Na własnych nogach i na skrzydłach wyobraźni. Chcemy czytać, słuchać, wędrować, opowiadać, fotografować, rysować, lepić. Zdarzą się również eksperymenty. Będziemy więc uruchamiać wyobraźnię i troszkę filozofować.

PRZYRODA: Podczas wspólnego czasu poszukamy tajemnic i inspiracji w otaczającej nas przyrodzie. Wybierzemy się w leśne zakamarki, doliny potoków i na zielone łąki. Będziemy zbierać, słuchać, wąchać, obserwować, doświadczać a czasami zwyczajnie trwać w zachwycie.

OPOWIEŚĆ: To czego doświadczymy na zewnątrz, przeżyjemy jeszcze raz w opowieściach. Niektóre opowieści będziemy tworzyć na bieżąco razem z dziećmi. Jednak mamy już kilka gotowych, które otworzą drzwi do nowych przygód.

 

Prowadzący:

 • Anna Skrabska – pędziwiatr i włóczykij zbierający opowieści. W mojej ciągle spakowanej torbie podróżują ze mną sterty książek i notesów z ważnymi zdaniami. W drugiej walizce kolekcjonuję cudowności z różnych zakamarków świata. Z zamiłowania nauczycielka języka polskiego filozofującą z dziećmi.

 • Agnieszka Kruczyńska Kędzior- bardzo lubię wędrować przed siebie; w różnych kierunkach, uwielbiam wiatr, przestrzeń i stare lasy. Bardzo lubię słuchać tego co mówią dzieci i tego co szepcze przyroda. Z zamiłowania jestem nauczycielem przyrody a z powołania mamą Natalki, Kuby, Małgosi, Marysi. Uwielbiam pisać, snuć opowieści i fotografować.

Zapraszamy dzieci z klas 1 - 3. Wszystkich tych, którzy lubią robić wiele różnych rzeczy, niekoniecznie są specjalistami w jednej dziedzinie i czasami  ciężko im się zdecydować co wybrać. Dla tych którzy lubią podglądać przyrodę, opowiadać, rozmawiać, myśleć, tworzyć i słuchać opowieści. Dla dzieci, które są jeszcze dziećmi☺

Warto wiedzieć, że każdy dzień na obozie będzie przeznaczony cały dla nas i że czasami warto po prostu być. Warto umieć słuchać i zadawać pytania. Dobrze mieć ze sobą:

 • swój zeszyt, który stanie się szkicownikiem, notatnikiem i zbieraczem opowieści.
 • pudełeczko na skarby (wielkość zależnie od potrzeb zbieracza)
 • jeśli ktoś ma swoją lupę, latarkę i aparat.
 • przydadzą się wygodne i odporne na deszcz i błoto ubrania i buty w teren. Na pewno niezbędne są kalosze.
 • koszulkę lub fartuszek który można pobrudzić podczas zajęć
 • ścinki różnych materiałów, guziczki, tasiemki, włóczki; mogą być ze starych ubrań.
tel.: +48 33 445 45 33     e-mail: biuromms@szkolamontessori.com.pl design: Kajetan Mastela