dodano: 3.10.2017, 13:31

MMS pod żaglami

Ogłoszenia pozostałe:

IMG_1936.JPG19-21 września nasze gimnazjum już po raz trzeci wypłynęło na Mazurskie jeziora.Tym razem byli z nami również uczniowe klasy 7.Nasza grupa liczyła 19 osób. Pierwsze spotkanie, na którym omówiliśmy sprawy organizacyjne m.in podział na jachty i wachty, odbyło się przed tydzień przed żaglami
We wtorek-19 rano ruszyliśmy w drogę .W Pięknej Górce byliśmy wieczorem, dlatego pozostał nam tylko prysznic i koja.
Pierwszego dnia odbyliśmy szkolenie praktyczne z obsługi jachtu i bezpieczeństwa, po którym wypłynęliśmy.W czasie czterodniowego rejsu zdobyliśmy jezioro Niegocin, Kisajno, Mamry oraz Święcajty.Pomimo chłodu i wiatru dobry humor nas nie opuszczał.

Minął już tydzień odkąd wróciliśmy z żagli, a ich ich wspomnienie nadal mnie nie opuszcza.Była to niezapomniana przygoda.Wróciłam z niej bogatsza o nową wiedzę i doświadczenia.Przekonałam się, że mogę pokonać własne słabości.Przydzielone wachty okazały się przyjemniejsze niż sądziłam.
Najbardziej zapadło mi w pamięć wspólne przygotowywanie posiłków i wieczorne rozmowy przy muzyce.W ciągu tych kilku dni poznaliśmy Mazury od ich dzikszej, a tym samym piękniejszej strony. Dzięki tej wyprawie na pewno w przyszłości będę chciała tam wrócić.

tel.: +48 33 862 30 38     e-mail: biurousawickich@gmail.com design: Kajetan Mastela